Angel (Angelus)

16. listopadu 2011 v 11:23 | Veri |  Životopisy
Jeho jméno, když byl ještě člověk bylo Liam. Narodil se v roce 1727 v Galway v Irsku. Otec byl na něj hrozně přísný, tak se z Liama stal povaleč. V jeho 26 letech se s otcem pohádal a odešel z domova. V jedné hospodské rvačce, se poznal s upírkou Darlou a ta z něj jednoho dne udělala upíra. Liam byl upír "vytvořený" v historickém pořadí Aureliusem. Byl to Patriarcha upíří rodiny. Jeden z nejmocnějších upírů minulého tisíciletí. Jeho rodina pohřbila jeho tělo. U jeho hrobu na něj čekala Darla. Jeho první oběť byl hlídač hřbitova. Poté se s Darlou vydal do svého domova. Nejdříve zabil svou mladší sestru a potom i otce. V dalších tisících letech se Liam "přejmenoval" na Angeluse. Šířil kolem se samou smrt. Každého kdo se mu připletl do cesty zmrzačil nebo zavraždil.
S Darlou odchází do severního Irska, kde vraždí až do roku 1760. Tehdy se Darla rozhodně, že Angeluse seznámí s Aureliusem. Po tomto setkání Angelus začíná mít dost takového života a odchází s Darlou pryč. Opouští Irsko a vydávají se do Evropy. Navštíví Itálii, ale usadí se až ve Francii. Nedlouho potom je začíná honit lovec upírů. Oni však vyvraždí jeho rodinu jako trest.


V roce 1700 začal být Angelus čím dál tím víc surovější. "Zplodil" dokonce upíra, který ho v jeho vraždách napodoboval v Americkém Los Angeles. Darla a Angelus se do Anglie vrací v roce 1860. V téhle době se setkává i s Drusillou, kterou začíná psychicky mučit. Stává se jeho hračkou. Drusilla má schopnost vidět budoucnost pomocí vyzí. Angelus vyvraždí její rodinu a Drusilla uteče do kláštera. Angelus jí však najde, zabije všechny jeptišky a obyvatele kláštera a udělá z Drusilly upírku. Teď už tři upíři vraždili v Evropě až se zase po 20. letech vrátili do Anglie. Drusilla chtěla mít taky takový vztah jako Angelus a Darla, tak si vyhlídla básníka Williama a z něj udělala upíra. Známe ho pod jménem Spike.
Nyní už čtyři upíři cestovali Evropou a nakonec roku 1898 dorazili do Rumunska. Darla dala Angelusovi cikánskou dívku k narozeninám. Tato dívka byla z cikánského kmene Kalderash. Tento kmen se rozzuřil. Za vraždu dívky uvalili na Angeluse kletbu, která spočívala v tom, že mu vrátili jeho duši, aby mohl trpět za hříchy, které spáchal v době, kdy byl tím krvelačným upírem. Ostatní tři zaútočili na tento tábor a celý ho vyvraždili. Angelus už netoužil po zabíjení, avšak stále miloval Darlu. Vystopoval jí v Číně, kde žila se Spikem a Drusillou. Darla, ale po něm chtěla důkaz, že ji stále miluje a přinesla mu malé dítě k snídani. Kvůli své duši to Angelus nemohl udělat, tak tedy od Darly odešel. V této době zabil Spike svou první přemožitelku a rozhodl se, že je bude vyhledávat a zabíjet.
Kolem roku 1910 se Angelus dostává do Ameriky a zde si také mění jméno na Angel. Jelikož trpěl za své spáchané hříchy měl určitý "odpor" k ostatním upírům, stal se bezdomovcem živícím se jen krysami. V roce 1952 navštívil hotel v Los Angeles. Naneštěstí zde řádil nějaký démon a lid to svedl na Angela a pověsili ho. Když lidé odešli, Angel si naštvaně sundal provaz a odešel. Nakonec odchází z Los Angeles a prochází Ameriku a navštíví New York. Tady také potkává démona Whistlera, který ho chce provázet na jeho cestě ke spáse. Řekne mu o přemožitelce jménem Buffy a přesvědčí ho, aby jí pomáhal pro všem zlým silám v Kalifornii. Jakmile Angel Buffy viděl poprvé, hned se do ní zamiloval. Buffy se poté přestěhovala do městečka Sunnydale a Angel šel za ní.
Začal se jí ukazovat a radit jí ohledně démonů. Když na Buffy zaútočí trojice, přiběhne jí Angel na pomoc. Běží spolu k jejímu domu a aniž by Buffy věděla, že je upír nechává ho přespat v jejím pokoji. Jelikož i Buffy cítí, že se jí Angel líbí, jedné noci se políbí, ale Angel ukáže svou upírskou tvář. Do Sunnydale přijíždí i Darla, která chce Angela zpět. Je naštvaná, že jede po přemožitelce, tak jí chce zabít. Napadne Buffyinu matku a udělá to tak, že to vypadá, že ji napadl Angel. Když Buffy bojuje s Darlou, Angel jí zabije, aby Buffy přesvědčil, že je nevinný. Angel s Buffy se vídají stále častěji a prohlubují svůj vztah.
V den Buffyiných 17. narozenin se spolu milují. Ani jeden z nich neví, jak z ní Angelova kletba a Angel v okamžiku opravdového štěstí pozbude svou duši. Již jako Angelus začíná Buffy trápit. Když pomocí Drusilly zjistí, že mu chce Jenny vrátit duši, zabije ji. Když chtěl Angelus pomocí démona Acathly zničit svět, přišla mu v tom Buffy zabránit. Když chtěla zasadit poslední ránu, vrátila Willow Angelovi duši. Bylo již však pozdě a Buffy ho musela zabít. O několik měsíců později se Angel z pekla vrátil. Byl psychicky na dně, ale nakonec se z toho vyhrabal a dál pokračoval v chození s Buffy. Před Buffyinou maturitou se s ní rozešel a tak pro "její dobro" odchází do L.A.
Po příjezdu potkal polovičního démona Doyla, který má vize a společně s ním a s Cordelií, v roce 1999, založí detektivní kancelář. Po zabití upíra Russella, znepřátelil si Angel firmu Wolfram a Hart. Od té doby se ho snaží obrátit na temnou stranu. Angel se nikdy plně nesmířil se ztrátou Buffy, ale chtěl se sblížit s další holkou Kate, ale ona se nikdy nesmířila s tím, že je Angel upír. Doyle se obětoval aby zachránil Cordy a Angela, polibkem předal Cordelii své schopnosti. Cordy se tedy stává pomocnou rukou Angela. Do L.A. přichází Wesley, který opustil Radu pozorovatelů a stal se lovcem démonů. Přidává se k Angelovi a Cordy a v roce 2000 se k nim přidá ještě Gunn. Wolfram a Hart, pomocí démona Vocaha vzkřísí Darlu, jako člověka. Angel se jí snaží změnit, ale Drusilla z ní opět udělá upíra. Darla se s Angelem vyspí a doufám, že přijde o duši. Ale pro Angela to nebyl okamžik opravdového štěstí. K této partě se později přidává další člen. Vlastník jednoho klubu. Je to zelený démon Lorne, který doprovázel partu, při záchraně misi uskutečněné kvůli Cordy. Zde našel i Winifred, která tam byla uvězněná 5 let. Když přišli z této jiné dimenze, dozvěděl se Angel, že Buffy umřela.
Po nějaké době za ním přichází těhotná Darla. Porodí syna, ale musí se probodnou kolíkem, aby toto dítě zachránila. Angel ho pojmenuje Connor. Wesley jednou najde proroctví, které říká, že Otec zabije syna a týká se to Angela a tak aby je oba zachránil, pošle Connora za Holtzem do jiné doby. Angel se naštve na Wesleyho a odchází Connora hledat. Nakonec se Connor vrátí do naší dimenze ve věku 18. let, ale s myšlenkou, že je má Angela zabít. Když jednoho dne najde Holtze mrtvého, zavře Angela do rakve a hodí do oceánu. Nakonec po několika měsících najde Angela Wesley a jejich vztahy se urovnají. Mezitím co byl Angel pryč, ztratila se i Cordelie, která si nic nepamatovala. Lorne ji vrátil paměť a Cordy se odstěhovala od Angela ke Connorovi a sním se sblížila. Vyspali se spolu a Cordy byla těhotná. Místo mimina měla v břiše démona. Po porodu upadla Cordy do kómatu a Angel démona zabije. Dostane nabídku od Wolfram a Hard, aby se stal ředitelem jedné pobočky a oni na oplátku dají Connorovi vzpomínky a novou rodinu. Angel souhlasí.
Jednoho dne dostane Angel obálku ve které je amulet a vydává se ho dát Buffy pro boj s prvním zlem. Z něj povstane Spike. Oba se nesnášejí, jelikož na sebe žárlí. Ale Spike mu začne pomáhat, tak se to trochu urovná. Cordy je povoleno probudit se na 1 den z komatu a pomoci ostatním. Na konci dne líbá Angela, aby na něj přenesla své vize. Pak Angel ztrácí i Fred (démon Iiyria) a Wesleyho. Connorovi se vrací jeho vzpomínky na život, ale nechce Angela zabít, nýbrž se s ním spřátelí. Angel zabije Hamiltona, který je jeho největším nepřítelem a představitel firmy. V poslední a finální bitvě stojí Angel, Illyria, Gunn a Spike, proti armádě démonů...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Koho máte radši??

Angel
Spike

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zase se vraťte :)