Spike (William Pratt)

13. listopadu 2011 v 12:55 | Veri |  Životopisy
William byl citlivý, uzavřený a ctižádostivý básník. Miloval dívku Cecily a jedné noci se jí ze svých citů vyznal. Cecily však jeho láskou pohrdla, William se proto opil a vyhledal si klidné místo, kde by si mohl pobrečet. V tu chvíli potkal velmi zvláštní ženu - Drusillu, která ho přeměnila v upíra. Té noci se vše změnilo a z citlivého Williama se stal krvežíznivý Spike. Spolu s Drusillou, Darlou a Angelusem se toulá po Evropě a užívá si mrzačení a zabíjení. V roce 1900 během povstání v Číně se Spikovi podaří zabít svou první Přemožitelku. Poté se svou družkou Drusillou vydává do Prahy, zatímco Darla s Angelusem zamíří do Rumunska. V Praze ale nejsou moc dobře přijati a rozhněvaní měšťané je vyženou pryč. Roku 1970 v New Yorku zabije Spike další Přemožitelku. Po nějaké době zjistí, že nová Přemožitelka žije v Sunnydale, a tak neváhá a spolu s Drusillou tam odjíždějí.


I přes obrovskou snahu se mu ale Buffy nedaří zabít. Když se Angelus pokouší vzkřísit Acathlu, která by spolkla celý svět do pekelné dimenze, nabídne Spike Buffy pomoc. Po zastavení Acathly, odjede s Dru do Brazílie. Tam ho však začne Dru podvádět s démonem Chaosu, protože si myslí, že Spike, kvůli svému spojenectví s Buffy, změkl. Spike se vrací do Sunnydale a je pevně rozhodnutý konečně Buffy zabít. Jeho plány mu ale zhatí tajná vládní organizace, která ho chytne a v narkóze mu do mozku implantuje čip. Ten funguje tak, že když Spike ublíží nějakému člověku, pocítí v hlavě takovou bolest, která mu nedovoluje pokračovat a on tudíž nemůže nikoho zranit. Spikovi se podaří z vládní organizace utéct a Buffy mu poskytne azyl. Po nějaké době má ale Spike dost Buffy i jejích přátel, a tak se odstěhuje do útulné hrobky na Sunnydaleském hřbitově.
Postupem času se do Přemožitelky, kterou měl v úmyslu zabít, zamiluje. Když se Buffy o jeho lásce dozví, kategoricky ho odmítne. Spike však vytrvá a začne ji v boji s démony pomáhat. Pod kouzlem zpěvu se Buffy a Spike poprvé políbí a brzy nato navážou velmi vášnivý sexuální vztah. Buffy si však uvědomí, že ho jen využívá, a tak se s ním rozejde. Spike to nese dost těžce, a protože potřebuje jakoukoliv útěchu, vyspí se s Aynou. Buffy se o tom dozví a těžce ji to raní. Spike se však Buffy nehodlá jen tak vzdát. Chce se jí omluvit, ale místo toho ji málem znásilní. Všechno pak svede na svůj čip v hlavě, protože bez něho by ji už dávno zabil a netrápil se. Rozhodne se, že to změní a odjede do Afriky. Tam najde démona, který mu slíbí pomoc, podstoupí-li několik zkoušek. Ty Spike splní a už se těší, že dá Buffy to, co si zaslouží. Démon mu ale vrátí duši.
Spike se vrací do zpět Sunnydale a zabydlí se ve sklepě nové Sunnydaleské střední. Jeho psychický stav ale není moc v pořádku, protože ho trápí přízraky lidí, které zabil. S Buffyinou pomocí se ze sklepa dostane a nastěhuje se do bytu k Alexovi. Jeho psychika se postupně zlepšuje především díky Buffy, která se o něj stará. Vztah mezi nimi se zcela změnil, Buffy mu věří a dokonce ho začala mít ráda. Těsně před finální bitvou mu Buffy dá amulet, který jí přivezl Angel z "ďábelské" firmy Wolfram & Hart. Spike s amuletem na krku pomáhá v boji proti Prvnímu Zlu, z amuletu však náhle něco vystřelí a prorazí strop. Do Brány pekel pronikne slunce a všichni upíři kolem se rozpadnou na prach. Spike cítí, že musí zůstat do úplného konce, protože jedině tak se dočká vytoužené spásy. Postupně shoří až z něj zbude jen prach.
Když Angel v L.A. rozdělá záhadnou obálku, ven vypadne onen amulet a z něj povstane Spike, který se stal duchem. Spike se tak musí srovnat s tím, že znovu "žije" a začne Angelovi a jeho přátelům pomáhat, i když Angela z duše nenávidí - stále na něj žárlí kvůli Buffy. Po několika měsících se díky hlavním partnerům Wolfram & Hart zhmotní a stane se opět upírem s duší. Jeho vztah s Angelem se trochu urovná a dokonce se spřátelí s Fred. V konečné bitvě pomůže Angelovi.Spolu s Illyriou, Gunnem a Angelem čelí obrovské armádě démonů.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Koho máte radši??

Angel
Spike

Komentáře

1 kocour v botách kocour v botách | 15. listopadu 2011 v 21:00 | Reagovat

upe supa blog

2 Veri Veri | E-mail | Web | 18. listopadu 2011 v 2:47 | Reagovat

diky :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zase se vraťte :)