Willow Rosenberg

16. listopadu 2011 v 12:18 | Veri |  Životopisy
Willow se narodila v roce 1982, pochází ze židovské rodiny a jejími rodiči jsou Ira a Sheila Rosenbergovi, kteří o ní ale neprojevují moc velký zájem. Když jí bylo pět, ukradl jí Alex panenku Barbie, a od té doby spolu kamarádí. Na střední byla známá jako "ztroskotanec", se kterým se ti "lepší" (jako je například Cordelie) nebaví. Když se do Sunnydale přistěhovala Buffy, okamžitě se s ní spřátelila. Je nesmírně chytrá a rozumí počítačům. Dokonce učila třídu Jenny Calendarové, když byla zabita Angelusem. V jejím počítači našla soubory věnující se magii, což v ní probudilo zájem o kouzlení. Odmalička byla zamilovaná do Alexe, který ji ale bral jen jako kamarádku, z čehož byla Willow velmi nešťastná. Nakonec se ale sblížila s Ozem, vlkodlakem a členem kapely Dingoes ate my baby, který se tak stal součástí party. Alex si po delší době uvědomil, že k Willow cítí něco víc než kamarádství. Oba se to snažili ovládnout, protože už měli partnery, ale nakonec byli přistiženi Ozem i Cordelií, jak se líbají. Willow a Oz svůj vztah zachránili a před starostovým Povýšením se poprvé milovali. Vše náhle skončilo, když se ukázalo, že Oz není tak neškodný, jak si myslela a začal si něco s Verucou, také vlkodlakem. Oz odešel ze Sunnydale a Willow se z tohoto vztahu dlouho vzpamatovávala.


Na vysoké škole se spřátelila s Tarou, která jako ona navštěvovala čarodějnickou skupinu Wicca. Společně strávily spoustu nocí čarováním a zamilovaly se do sebe. V té době se do Sunnydale vrátil Oz a chtěl to dát s Willow zase dohromady. Když si uvědomil, že Willow má nyní jinou lásku, odjel ze Sunnydale, tentokrát navždy. Z Willow se postupně stávala silnější a mocnější čarodějka než je Tara, která ji zpočátku učila. Byla schopná oživit Buffy a odkrysyt Amy. Tara ale začala mít pocit, že Willow používá příliš mnoho magie a pohádala se s ní. Willow jí kouzlem vymazala hádku z paměti, ale Tara na to přišla a dala ji ultimátum - buď jeden týden nebude kouzlit nebo ji opustí. Willow se jí pokusila znovu očarovat, ale kouzlo nevyšlo a Tara se s ní rozešla. Po několika měsících dokázala Willow Taře, že přestala úplně čarovat, a tak se dají znovu dohromady. Pomilují se a jsou velmi šťastné. Všechno ale zničí jeden moment - Tara se líbá s Willow v jejím pokoji, zatímco na zahradě vystřelí Warren z pistole ve snaze zabít Buffy. Jedna kulka prolétne oknem a zasáhne Taru přímo do srdce. Willow se ji pokusí kouzlem oživit, ale to nejde, protože Tara zemřela přirozenou smrtí.

Ve Willow se spustí všechna potlačovaná magie a její jedinou myšlenkou je pomstít se. Zabije jejího vraha a nakonec chce zničit celý svět. V tom jí naštěstí zabrání Alex svou láskou a Willow odjíždí do Anglie s Gilesem, kde se má naučit držet svou moc pod kontrolou. Když se vrátí do Sunnydale, konečně navštíví Tařin hrob a rozloučí se s ní. Zpočátku se bála používat kouzla, aby znovu nepodlehla černé magii, ale po čase v ní narostla sebedůvěra a ona tak zase mohla Buffy pomáhat s démony. Našla si dokonce i novou přítelkyni - Kennedy, jednu z potencionálních přemožitelek. Ve finální bitvě v Bráně pekel měla Willow velmi důležitou úlohu, byla jí svěřena zbraň Přemožitelek, pomocí které zrušila předchozí řád, že když jedna Přemožitelka zemře, další bude povolána a stanovila nový - všechny potencionální přemožitelky se stanou ihned skutečnými Přemožitelkami. Při tomto kouzle v ní poprvé proudila čistá bílá magie, a to jen prokázalo, že je jednou z nejmocnějších čarodějek své doby. Podle posledních informací bydlí Willow s Kennedy v Brazílii.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zase se vraťte :)