Rupert Giles

23. prosince 2011 v 23:08 | Veri |  Životopisy

Rupert Giles se narodil v Anglii do rodiny pozorovatelů, kterými byli jeho otec a babička. Mladý Giles byl zklamaný, když zjistil, že je odsouzen dělat pozorovatele, zatím chtěl být pilotem nebo obchodníkem.


Navštěvoval univerzitu Oxford, kde studoval historii a seznámil se tam s Ethanem Raynem. A protože se nechtěl smířit se svým osudem, začal se svými přáteli(kteří mu říkali Trhač)zabívat okultismem a při jednom experimentu stvořili démona Eyghona. Giles se nakonec vzpamatoval a přijal svůj osud. Začal pracovat jako kurátor v muzeu a když mu Rada přiděllila Buffy, odstěhoval se do Sunnydale. Tam si našel práci jako školní knihovník a zároveň dělal pozorovatele Buffy. Buffy ho ze začátku odmítala, ale po čase se znich stal skvělí tým a jejich vztah spíš připomínal otce a dceru.
Giles si v Sunnydale nenašel moc přátel, ale zaujalaho profesorka výpočetní techniky Jenny Calendarová, se kterou se, i přes jejich rozdílné názory, sblížil. Jejich vztah ale netrval dlouho, Jenny totiž zabil Angelus. Jednu noc strávil s Joyce, Buffyinou matkou, když byli pod vlivem okouzleného cukroví, které z nich udělalo teenagery.Na Buffuiny osmnácté narozeniny musel Giles i Buffy projít skouškou, Buffy prošla ale Giles ne. Radě pozorovatelů se nelíbil jeho otcovský vztah k Buffy, a tak byl Giles odvolán ze své funkce. Ale i když měla Buffy nového pozorovatele, Giles se o ní staral a podporoval ji v jejím úsilí.Giles je sečtělí a velmi inteligentní, umí hrát na kytaru, číst pěti jazyky a je-li to nezbytné pomůže i v boji. Jako správný angličan má rád čaj a pohrdá kávou.

Poté co byla zničena Sunnydaleská střední, přichází Giles o práci a užívá si rok volna.Někdy si zahraje na kytaru v místní kavárně a stráví pár dnů se svou přítelkyní Olívií.Později se stal majitelem obchodu s magií a za partnera si přibral Anyu. Když se Buffy potřebovala dozvědět víc o démonce Glory, přijela Rada pozorovatelů do Sunnydale s tím, že Buffy musí podstoupit několik zkoušek. U druhé zkoužky došla Buffy trpělivost a vynutila si po Radě, aby byl Giles znovu jmenován jejím pozorovatelem.Poté co Buffy zemřela, neměl Giles proč zůstávat v Sunnydale a odjel do Anglie. Když byla Buffy vzkříšena, vrací se Giles do Sunnydale a snaží se Buffy pomoci. Po čase si však uvědomí, že Buffy se musí naučit nezávislosti, a tak s těžkým srdcem znovu odjíždí.Po pár měsících se od čarodějnice v Anglii dozví, co se děje s Willow a proto se vrací do Sunnydale nadopován magickou silou, aby ji zastavil. To se nakonec podaří Xanderovi a Willow odjíždí s Gilesem do Anglie, kde ji Giles učí, jak svou moc držet pod kontrolou. Po třech měsících se Willow vrátí do Sunnydale a Giles zůstává v Anglii.

Když však Giles zjistí, že První Zlo se snaží pozabíjet všechny potencionální přemožitelky a dům Rady pozorovatelů je vyhozen do vzduchu, přijíždí Buffy na pomoc. Giles po celém světě shromažďuje všechny potencionální Přemožitelky a přivádí je k Buffy, aby je vycvičila. Giles je velmi zděšen, když zjistí, že Buffy nechala Spikovi odoperovat čip a on je nyní pro všechny hrozbou. Spojí se proto s Robinem Woodem, ředitelem Sunnydaleské střední a domluví se, že Spika je nutno odstranit. Robin se úkolu rád ujmul, protože mu Spike zabil matku a Robin se mu chtěl pomstít. Spike se však ubrání, Buffy se vše dozví a na Gilese se strašně naštve. Dost dlouhou dobu mezi nimi panuje napětí, které vyprchá až před finální bitvou.Poté co je celé Sunnydale zničeno, vrací se Giles zpátky do Anglie, kde si pod svá křídla bere Andrewa.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se Vám tento blog??

Ano
Jde to
Ne

Komentáře

1 Tewulinka Tewulinka | Web | 24. prosince 2011 v 0:18 | Reagovat

Pěkný blog ;) Jasně, spřátelím :)

2 ilon ilon | Web | 24. prosince 2011 v 7:35 | Reagovat

Tak tohoto pána neznám, ale jsem ráda, že jsem se o něm něco dozvěděla :-)

Krásný dnešní den ti přeji :-)  ;-)

3 ibuffyi ibuffyi | Web | 24. prosince 2011 v 10:11 | Reagovat

Přeji ti šťasné a veselé Vánoce.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zase se vraťte :)