Životopisy

Rupert Giles

23. prosince 2011 v 23:08 | Veri

Rupert Giles se narodil v Anglii do rodiny pozorovatelů, kterými byli jeho otec a babička. Mladý Giles byl zklamaný, když zjistil, že je odsouzen dělat pozorovatele, zatím chtěl být pilotem nebo obchodníkem.

Drusilla

4. prosince 2011 v 2:42 | Veri
Jako člověk žila v Londýně se svou rodinou, ale roku 1860 se do jejího rodiště přistěhoval upírský pár Darla a Angelus.Angelusovi se zalíbila na první pohled a zaujala ho především její schopnost mít vidění, které ostatní lidé pokládali za dílo ďábla.

Cordelia Chase

25. listopadu 2011 v 22:08 | Veri
Cordelie se narodila a vyrostla v Sunnydale. Byla nejpopulárnější dívkou na střední škole a vedla tým roztleskávaček. Obklopovala se přáteli, kteří pocházeli ze stejně bohatých a dobrých rodin jako ona. Cordelie byla velmi sobecká a až nepřiměřeně soustředěná na sebe. Když Buffy přijela do Sunnydale, snažila se s ní skamarádit, protože si myslela, že musí být skvělá, když přijíždí z velkého města. Netrvalo ale dlouho a zařadila si ji do své skupiny "ztracených případů", kde jí společnost dělali Alex a Willow. Byl to oboustranný odpor, ale nakonec Cordelie potřebovala Buffyinu pomoc při likvidaci neviditelné dívky a přitom odhalila její pravou identitu Přemožitelky.

Buffy Anne Summers

17. listopadu 2011 v 19:39 | Veri
Buffy Summersová se narodila v lednu roku 1981, jejími rodiči jsou Hank a Joyce Summersovi. V dětství zbožňovala krasobruslařku Dorothy Hamill a chtěla být jako ona. Její nejlepší kamarádkou byla sestřenice Celia, která však zemřela ještě jako dítě. Buffy nastoupila na střední školu Hemery High v Los Angeles, kde se stala velmi populární. V roce 1996 byla promována na Školní princeznu a Slavnostní královnu. Ve stejném roce byla kontaktována mužem jménem Merrick, který ji prozradil, že je Vyvolenou k zabíjení upírů. Přestože k tomuto sdělení byla Buffy velmi skeptická, byla to pravda a Merrick se ujal úlohy jejího pozorovatele. Buffy byla existencí upírů velmi vyděšená, a tak se se vším svěřila rodičům. Ti ji raději poslali na kliniku pro duševně nemocné, a protože Buffy o upírech už nemluvila, po několika týdnech ji propustili. Merrick pokračoval ve vedení své svěřenkyně, ale při jednom větším boji s upíry, byl Merrick zabit a Buffy podpálila školní tělocvičnu. V té době dokončili její rodiče rozvod a Buffy vyhodili ze školy. Joyce, její matka, se rozhodla, že pro obě dvě bude lepší, když se odstěhují.

Alexander LaVelle Harris

17. listopadu 2011 v 19:26 | Veri
Alexander LaVelle Harris se narodil v roce 1981 v Sunnydale. Willow byla odmalička jeho kamarádka.
Jeho rodina v seriálu nebyla moc zmiňována. Jeho rodiče se hádali, protože jeho otec pil. Alex se to snažil řešit s nadhledem a humorem.

Willow Rosenberg

16. listopadu 2011 v 12:18 | Veri
Willow se narodila v roce 1982, pochází ze židovské rodiny a jejími rodiči jsou Ira a Sheila Rosenbergovi, kteří o ní ale neprojevují moc velký zájem. Když jí bylo pět, ukradl jí Alex panenku Barbie, a od té doby spolu kamarádí. Na střední byla známá jako "ztroskotanec", se kterým se ti "lepší" (jako je například Cordelie) nebaví. Když se do Sunnydale přistěhovala Buffy, okamžitě se s ní spřátelila. Je nesmírně chytrá a rozumí počítačům. Dokonce učila třídu Jenny Calendarové, když byla zabita Angelusem. V jejím počítači našla soubory věnující se magii, což v ní probudilo zájem o kouzlení. Odmalička byla zamilovaná do Alexe, který ji ale bral jen jako kamarádku, z čehož byla Willow velmi nešťastná. Nakonec se ale sblížila s Ozem, vlkodlakem a členem kapely Dingoes ate my baby, který se tak stal součástí party. Alex si po delší době uvědomil, že k Willow cítí něco víc než kamarádství. Oba se to snažili ovládnout, protože už měli partnery, ale nakonec byli přistiženi Ozem i Cordelií, jak se líbají. Willow a Oz svůj vztah zachránili a před starostovým Povýšením se poprvé milovali. Vše náhle skončilo, když se ukázalo, že Oz není tak neškodný, jak si myslela a začal si něco s Verucou, také vlkodlakem. Oz odešel ze Sunnydale a Willow se z tohoto vztahu dlouho vzpamatovávala.

Daniel "Oz" Osbourne

16. listopadu 2011 v 11:49 | Veri
Ozovo skutečné jméno, které zní Daniel Osbourne, jsme se dozvěděli až v díle "The Initiative". Je to tichý, uzavřený a málomluvný kluk, ale nechybí mu smysl pro humor. Je velice inteligentní, ale ve škole nebyl k dobrým výsledkům moc motivován. Musel opakovat poslední ročník, a proto začal chodit do stejné třídy jako ostatní z party. Oz je kytaristou ve skupině Dingoes Ate My Baby a třebaže nemá příznivé mínění o talentu skupiny, velmi často vystupují v Bronzu. Během prvního roku na střední ho kousl bratranec Jordy, který je vlkodlak. Toto kousnutí způsobilo, že se Oz za úplňku a noc před ním a po ním mění ve vlkodlaka. V té době začal Oz chodit s Willow, které jeho démonská stránka nevadila.

Angel (Angelus)

16. listopadu 2011 v 11:23 | Veri
Jeho jméno, když byl ještě člověk bylo Liam. Narodil se v roce 1727 v Galway v Irsku. Otec byl na něj hrozně přísný, tak se z Liama stal povaleč. V jeho 26 letech se s otcem pohádal a odešel z domova. V jedné hospodské rvačce, se poznal s upírkou Darlou a ta z něj jednoho dne udělala upíra. Liam byl upír "vytvořený" v historickém pořadí Aureliusem. Byl to Patriarcha upíří rodiny. Jeden z nejmocnějších upírů minulého tisíciletí. Jeho rodina pohřbila jeho tělo. U jeho hrobu na něj čekala Darla. Jeho první oběť byl hlídač hřbitova. Poté se s Darlou vydal do svého domova. Nejdříve zabil svou mladší sestru a potom i otce. V dalších tisících letech se Liam "přejmenoval" na Angeluse. Šířil kolem se samou smrt. Každého kdo se mu připletl do cesty zmrzačil nebo zavraždil.
S Darlou odchází do severního Irska, kde vraždí až do roku 1760. Tehdy se Darla rozhodně, že Angeluse seznámí s Aureliusem. Po tomto setkání Angelus začíná mít dost takového života a odchází s Darlou pryč. Opouští Irsko a vydávají se do Evropy. Navštíví Itálii, ale usadí se až ve Francii. Nedlouho potom je začíná honit lovec upírů. Oni však vyvraždí jeho rodinu jako trest.

Spike (William Pratt)

13. listopadu 2011 v 12:55 | Veri
William byl citlivý, uzavřený a ctižádostivý básník. Miloval dívku Cecily a jedné noci se jí ze svých citů vyznal. Cecily však jeho láskou pohrdla, William se proto opil a vyhledal si klidné místo, kde by si mohl pobrečet. V tu chvíli potkal velmi zvláštní ženu - Drusillu, která ho přeměnila v upíra. Té noci se vše změnilo a z citlivého Williama se stal krvežíznivý Spike. Spolu s Drusillou, Darlou a Angelusem se toulá po Evropě a užívá si mrzačení a zabíjení. V roce 1900 během povstání v Číně se Spikovi podaří zabít svou první Přemožitelku. Poté se svou družkou Drusillou vydává do Prahy, zatímco Darla s Angelusem zamíří do Rumunska. V Praze ale nejsou moc dobře přijati a rozhněvaní měšťané je vyženou pryč. Roku 1970 v New Yorku zabije Spike další Přemožitelku. Po nějaké době zjistí, že nová Přemožitelka žije v Sunnydale, a tak neváhá a spolu s Drusillou tam odjíždějí.
 
 

Reklama
Zase se vraťte :)